☰ Menu Prawe Menu ☰
PSSE Kamienna Góra
Grafika zawierająca herb wzorcowy

Niedziela 17.10.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu

Szkolenie młodzieży Gimnazjum dla Dorosłych Zespołu Szkół w Kamiennej Górze ramach kampanii „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”

 

W dniu 29 kwietnia  2015 roku odbyło się szkolenie młodzieży Gimnazjum dla Dorosłych Zespołu Szkół w Kamiennej Górze. W szkoleniu uczestniczyło 14 osób z klasy I i II .

Szkolenie odbyło się w Inspekcji Sanitarnej w Kamiennej Górze.

 

W pierwszej części szkolenia, prowadzonej przez Renatę Kalitę,  omówiono  zadania Inspekcji Sanitarnej w realizacji programów antytytoniowych.

Omówiono min. ogólnopolską kampanię społeczną „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu ” realizowaną w ramach„Profilaktycznego programu w zakresie  przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” w zakresie projektu KIK/68 w latach  2012-2016. Następnie omówiono zdrowotne, ekonomiczne i społeczne skutki palenia tytoniu.

W drugiej części szkolenia odbył się konkurs wiedzy o tematyce antynikotynowej.  Chętni uczniowie odpowiadali na 5 wybranych pytań z listy 200 pytań. Laureaci konkursu otrzymali przypinki z napisem „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”.

Najwięcej emocji wzbudziły pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu urządzeniem podobnym do alkomatu- smokerlyzerem. Pomiary umożliwiły ocenę uzależnienia od  tytoniu.

Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały edukacyjne do kampanii.

Zaplanowano takie samo szkolenie  dla drugiej grupy  młodzieży w dniu 06 maja 2015.

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu

 

 

Wytworzył:
R. Kalita
Udostępnił:
Jaksoń Marcin
(2015-04-30 08:29:15)
Ostatnio zmodyfikował:
Jaksoń Marcin
(2015-04-30 08:29:53)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki    
 
liczba odwiedzin: 24950